BulgarianChinese (Simplified)CzechDanishDutchEnglishEstonianFinnishFrenchGermanHungarianItalianJapaneseLatvianNorwegianPolishRussianSlovakSpanishSwedish
  • +31-6-236-62-019
  • info@smoke-eaters.nl

TWEEDE DIVISIE COMPETITIE

TWEEDE DIVISIE COMPETITIE

Stand Tweede divisie Noord

# Team GW W G V Pnt GV-GT
1Amsterdam Tigers HCA76011279 - 35
2GIJS Groningen 276011260 - 25
3 Amsterdam Tigers Cool Mokum 16411934 - 20
4Frisian Flashguns Heerenveen7403851 - 41
5Ugly Faces Heerenveen6213545 - 45
6Warriors Leeuwarden7115327 - 51
 OrangeGas Capitals 27115319 - 51
8Thor Amsterdam5005011 - 58

Stand Tweede divisie Zuid

# Team GW W G V Pnt GV-GT
1Hijs Hokij Den Haag 266001278 - 14
2IJCU Dolphin Utrecht5401842 - 38
3The Outlaws Zoetermeer6312735 - 35
4Icehawks Eindhoven 2e divisie5212525 - 29
 Saints Nijmegen5212531 - 45
6Midnight Players Tilburg5014130 - 47
7Smoke Eaters Geleen 2e divisie6006030 - 63

Wedstrijdprogramma Tweede divisie

zaterdag 5 oktober 2019
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
16:30 Heerenveen Frisian Flashguns Heerenveen Amsterdam Tigers HCA 0 - 4 0 - 3 5 - 2 5 - 9
17:30 Geleen Smoke Eaters Geleen 2e divisie The Outlaws Zoetermeer 0 - 3 2 - 2 1 - 3 3 - 8
20:45 Nijmegen Saints Nijmegen IJCU Dolphin Utrecht 1 - 0 1 - 6 1 - 2 3 - 8
zondag 6 oktober 2019
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
16:30 Leeuwarden OrangeGas Capitals 2 GIJS Groningen 2 1 - 0 0 - 3 0 - 6 1 - 9
19:00 Amsterdam Amsterdam Tigers Cool Mokum 1 Warriors Leeuwarden 2 - 1 0 - 0 3 - 0 5 - 1
19:30 Eindhoven Icehawks Eindhoven 2e divisie Hijs Hokij Den Haag 2 0 - 3 1 - 0 1 - 5 2 - 8
zaterdag 12 oktober 2019
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:30 Leeuwarden Warriors Leeuwarden Thor Amsterdam 4 - 0 1 - 1 4 - 2 9 - 3
20:00 Groningen GIJS Groningen 2 Frisian Flashguns Heerenveen 2 - 0 3 - 2 3 - 1 8 - 3
zondag 13 oktober 2019
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
17:30 Heerenveen Ugly Faces Heerenveen OrangeGas Capitals 2 5 - 0 7 - 1 3 - 3 15 - 4
18:45 Utrecht IJCU Dolphin Utrecht Smoke Eaters Geleen 2e divisie 3 - 2 6 - 4 4 - 2 13 - 8
19:00 Den Haag Hijs Hokij Den Haag 2 Saints Nijmegen 7 - 1 7 - 1 5 - 0 19 - 2
19:15 Amsterdam Amsterdam Tigers HCA Amsterdam Tigers Cool Mokum 1 1 - 0 2 - 2 0 - 7 3 - 9
20:30 Zoetermeer The Outlaws Zoetermeer Midnight Players Tilburg 1 - 1 0 - 2 4 - 2 5 - 5
zondag 20 oktober 2019
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
16:30 Leeuwarden Warriors Leeuwarden Ugly Faces Heerenveen 4 - 3 1 - 3 0 - 4 5 - 10
zaterdag 26 oktober 2019
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
18:15 Amsterdam Amsterdam Tigers Cool Mokum 1 GIJS Groningen 2 0 - 3 0 - 0 2 - 2 2 - 5
19:30 Tilburg Midnight Players Tilburg IJCU Dolphin Utrecht 2 - 3 2 - 3 4 - 6 8 - 12
zondag 27 oktober 2019
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
20:00 Heerenveen Frisian Flashguns Heerenveen OrangeGas Capitals 2 3 - 1 4 - 2 1 - 0 8 - 3
21:15 Amsterdam Thor Amsterdam Amsterdam Tigers HCA 1 - 7 1 - 4 1 - 4 3 - 15
zaterdag 2 november 2019
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
20:00 Groningen GIJS Groningen 2 Thor Amsterdam 6 - 1 6 - 0 3 - 2 15 - 3
20:00 Geleen Smoke Eaters Geleen 2e divisie Hijs Hokij Den Haag 2 1 - 6 0 - 6 0 - 5 1 - 17
20:45 Nijmegen Saints Nijmegen Icehawks Eindhoven 2e divisie 2 - 2 3 - 3 1 - 1 6 - 6
zondag 3 november 2019
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
16:30 Leeuwarden OrangeGas Capitals 2 Amsterdam Tigers Cool Mokum 1 0 - 1 0 - 3 2 - 1 2 - 5
17:30 Heerenveen Ugly Faces Heerenveen Frisian Flashguns Heerenveen 0 - 2 3 - 2 3 - 3 6 - 7
19:00 Amsterdam Amsterdam Tigers HCA Warriors Leeuwarden 5 - 1 4 - 0 7 - 0 16 - 1
zondag 10 november 2019
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
16:45 Den Haag Hijs Hokij Den Haag 2 Midnight Players Tilburg 3 - 0 6 - 2 0 - 1 9 - 3
18:45 Utrecht IJCU Dolphin Utrecht The Outlaws Zoetermeer 2 - 2 5 - 0 0 - 2 7 - 4
zaterdag 16 november 2019
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:30 Leeuwarden Warriors Leeuwarden GIJS Groningen 2 0 - 2 1 - 2 1 - 2 2 - 6
zondag 17 november 2019
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
17:30 Heerenveen Ugly Faces Heerenveen Amsterdam Tigers HCA 0 - 3 3 - 8 2 - 5 5 - 16
18:30 Eindhoven Icehawks Eindhoven 2e divisie Smoke Eaters Geleen 2e divisie 2 - 0 1 - 1 2 - 2 5 - 3
19:00 Amsterdam Amsterdam Tigers Cool Mokum 1 Frisian Flashguns Heerenveen 3 - 1 3 - 0 2 - 3 8 - 4
21:15 Amsterdam Thor Amsterdam OrangeGas Capitals 2 2 - 1 0 - 2 0 - 1 2 - 4
zaterdag 23 november 2019
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
16:30 Heerenveen Frisian Flashguns Heerenveen Thor Amsterdam 6 - 0 6 - 0 3 - 0 15 - 0
17:30 Geleen Smoke Eaters Geleen 2e divisie Saints Nijmegen 2 - 5 4 - 3 1 - 1 7 - 9
19:30 Tilburg Midnight Players Tilburg Icehawks Eindhoven 2e divisie 3 - 2 4 - 5 2 - 3 9 - 10
20:00 Groningen GIJS Groningen 2 Amsterdam Tigers HCA 1 - 5 5 - 1 3 - 4 9 - 10
zondag 24 november 2019
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
16:30 Leeuwarden OrangeGas Capitals 2 Warriors Leeuwarden 0 - 0 1 - 2 1 - 0 2 - 2
19:00 Amsterdam Amsterdam Tigers Cool Mokum 1 Ugly Faces Heerenveen 3 - 0 1 - 1 1 - 4 5 - 5
20:30 Zoetermeer The Outlaws Zoetermeer Hijs Hokij Den Haag 2 2 - 4 0 - 4 2 - 2 4 - 10
zondag 1 december 2019
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:00 Den Haag Hijs Hokij Den Haag 2 IJCU Dolphin Utrecht 5 - 1 4 - 0 6 - 1 15 - 2
19:30 Eindhoven Icehawks Eindhoven 2e divisie The Outlaws Zoetermeer 0 - 1 2 - 0 0 - 2 2 - 3
zaterdag 7 december 2019
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
17:00 Heerenveen Ugly Faces Heerenveen GIJS Groningen 2 0 - 2 0 - 3 4 - 3 4 - 8
20:45 Nijmegen Saints Nijmegen Midnight Players Tilburg 4 - 0 5 - 2 2 - 3 11 - 5
zondag 8 december 2019
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
16:30 Leeuwarden Warriors Leeuwarden Frisian Flashguns Heerenveen 3 - 4 1 - 2 3 - 3 7 - 9
19:00 Amsterdam Amsterdam Tigers HCA OrangeGas Capitals 2 2 - 2 4 - 0 4 - 1 10 - 3
20:30 Zoetermeer The Outlaws Zoetermeer Smoke Eaters Geleen 2e divisie 4 - 1 4 - 1 3 - 6 11 - 8
21:15 Amsterdam Thor Amsterdam Amsterdam Tigers Cool Mokum 1 - - -   -  
zaterdag 14 december 2019
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:30 Leeuwarden Warriors Leeuwarden Amsterdam Tigers Cool Mokum 1 - - -   -  
19:30 Tilburg Midnight Players Tilburg Smoke Eaters Geleen 2e divisie - - -   -  
20:15 Utrecht IJCU Dolphin Utrecht Icehawks Eindhoven 2e divisie - - -   -  
zondag 15 december 2019
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
17:45 Groningen GIJS Groningen 2 OrangeGas Capitals 2 - - -   -  
20:00 Heerenveen Ugly Faces Heerenveen Thor Amsterdam - - -   -  
21:15 Amsterdam Amsterdam Tigers HCA Frisian Flashguns Heerenveen - - -   -  
zondag 22 december 2019
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
18:45 Utrecht IJCU Dolphin Utrecht Saints Nijmegen - - -   -  
19:00 Den Haag Hijs Hokij Den Haag 2 Icehawks Eindhoven 2e divisie - - -   -  
zondag 29 december 2019
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
18:30 Eindhoven Icehawks Eindhoven 2e divisie Saints Nijmegen - - -   -  
zondag 5 januari 2020
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
20:30 Zoetermeer The Outlaws Zoetermeer Icehawks Eindhoven 2e divisie - - -   -  
zaterdag 11 januari 2020
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:30 Tilburg Midnight Players Tilburg The Outlaws Zoetermeer - - -   -  
21:15 Nijmegen Saints Nijmegen Hijs Hokij Den Haag 2 - - -   -  
zondag 12 januari 2020
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
16:30 Leeuwarden OrangeGas Capitals 2 Ugly Faces Heerenveen - - -   -  
17:30 Geleen Smoke Eaters Geleen 2e divisie IJCU Dolphin Utrecht - - -   -  
19:00 Amsterdam Thor Amsterdam Warriors Leeuwarden - - -   -  
20:00 Heerenveen Frisian Flashguns Heerenveen GIJS Groningen 2 - - -   -  
21:15 Amsterdam Amsterdam Tigers Cool Mokum 1 Amsterdam Tigers HCA - - -   -  
zaterdag 18 januari 2020
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
16:30 Heerenveen Ugly Faces Heerenveen Warriors Leeuwarden - - -   -  
20:00 Groningen GIJS Groningen 2 Amsterdam Tigers Cool Mokum 1 - - -   -  
zondag 19 januari 2020
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
16:30 Leeuwarden OrangeGas Capitals 2 Frisian Flashguns Heerenveen - - -   -  
18:45 Utrecht IJCU Dolphin Utrecht Midnight Players Tilburg - - -   -  
19:00 Den Haag Hijs Hokij Den Haag 2 Smoke Eaters Geleen 2e divisie - - -   -  
20:30 Amsterdam Amsterdam Tigers HCA Thor Amsterdam - - -   -  
zaterdag 25 januari 2020
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
16:00 Amsterdam Amsterdam Tigers HCA GIJS Groningen 2 - - -   -  
18:15 Amsterdam Thor Amsterdam Ugly Faces Heerenveen - - -   -  
zaterdag 1 februari 2020
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:30 Leeuwarden Warriors Leeuwarden Amsterdam Tigers HCA - - -   -  
19:30 Tilburg Midnight Players Tilburg Hijs Hokij Den Haag 2 - - -   -  
20:00 Geleen Smoke Eaters Geleen 2e divisie Icehawks Eindhoven 2e divisie - - -   -  
zondag 2 februari 2020
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:00 Amsterdam Amsterdam Tigers Cool Mokum 1 OrangeGas Capitals 2 - - -   -  
20:00 Heerenveen Frisian Flashguns Heerenveen Ugly Faces Heerenveen - - -   -  
20:30 Zoetermeer The Outlaws Zoetermeer IJCU Dolphin Utrecht - - -   -  
21:15 Amsterdam Thor Amsterdam GIJS Groningen 2 - - -   -  
zaterdag 8 februari 2020
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
16:30 Heerenveen Frisian Flashguns Heerenveen Amsterdam Tigers Cool Mokum 1 - - -   -  
20:00 Groningen GIJS Groningen 2 Warriors Leeuwarden - - -   -  
20:45 Nijmegen Saints Nijmegen Smoke Eaters Geleen 2e divisie - - -   -  
zondag 9 februari 2020
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
16:30 Leeuwarden OrangeGas Capitals 2 Thor Amsterdam - - -   -  
19:00 Den Haag Hijs Hokij Den Haag 2 The Outlaws Zoetermeer - - -   -  
19:30 Eindhoven Icehawks Eindhoven 2e divisie Midnight Players Tilburg - - -   -  
21:15 Amsterdam Amsterdam Tigers HCA Ugly Faces Heerenveen - - -   -  
zondag 16 februari 2020
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
20:30 Zoetermeer The Outlaws Zoetermeer Saints Nijmegen - - -   -  
zaterdag 22 februari 2020
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:30 Leeuwarden Warriors Leeuwarden OrangeGas Capitals 2 - - -   -  
19:30 Tilburg Midnight Players Tilburg Saints Nijmegen - - -   -  
20:15 Utrecht IJCU Dolphin Utrecht Hijs Hokij Den Haag 2 - - -   -  
zondag 23 februari 2020
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
21:15 Amsterdam Thor Amsterdam Frisian Flashguns Heerenveen - - -   -  
zaterdag 29 februari 2020
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
20:00 Groningen GIJS Groningen 2 Ugly Faces Heerenveen - - -   -  
20:00 Geleen Smoke Eaters Geleen 2e divisie Midnight Players Tilburg - - -   -  
20:45 Nijmegen Saints Nijmegen The Outlaws Zoetermeer - - -   -  
zondag 1 maart 2020
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
16:30 Leeuwarden OrangeGas Capitals 2 Amsterdam Tigers HCA - - -   -  
17:30 Heerenveen Frisian Flashguns Heerenveen Warriors Leeuwarden - - -   -  
21:15 Amsterdam Amsterdam Tigers Cool Mokum 1 Thor Amsterdam - - -   -  
zondag 8 maart 2020
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:30 Eindhoven Icehawks Eindhoven 2e divisie IJCU Dolphin Utrecht - - -   -  
20:00 Heerenveen Ugly Faces Heerenveen Amsterdam Tigers Cool Mokum 1 - - -   -  

Copyright © 2019 IJshockey Nederland.

Competitieopzet Tweede divisie | 2019-2020

Geplaatst op 06-09-2019

Noord (8 teams) 
Frisian Flashguns Heerenveen
Amsterdam Tigers HCA
Thor Amsterdam
Ugly Faces Heerenveen
Amsterdam Tigers Cool Mokum 1
GIJS Groningen 3
Warriors Leeuwarden
OrangeGas Capitals Leeuwarden 2

Zuid (7 teams)
Hijs Hokij Den Haag 2
The Outlaws Zoetermeer
Smoke Eaters Geleen 3
Midnight Players Tilburg
Saints Nijmegen
IJCU Dolphin Utrecht
Icehawks Eindhoven

Competitieopzet Tweede divisie

Voorronde Tweede divisie
In de beide poules wordt een enkele competitie gespeeld (alle teams treffen elkaar uit én thuis).

De nummer 1 van Noord na de reguliere competitie is kampioen van Nederland Noord Tweede divisie. De nummer 1 van Zuid na de reguliere competitie is kampioen van Nederland Zuid Tweede divisie.

De teams van de Tweede divisie die in Noord en Zuid na de reguliere competitie als laatst eindigen degraderen naar de Derde divisie.

Halve finales Tweede divisie
In de halve finale play-offs speelt de nummer 1 van Noord tegen de nummer 2 van Zuid een allesbeslissende wedstrijd tegen elkaar om een plek in de finalewedstrijd om het nationale kampioenschap van Nederland in de Tweede divisie. Deze wedstrijd wordt gespeeld bij nummer 1 van Noord. Mocht nummer 1 van Noord geen mogelijkheid hebben om de wedstrijd te plannen, kan de competitieleider beslissen deze allesbeslissende wedstrijd te plannen bij de nummer 2 van divisie Zuid.

In de halve finale play-offs speelt de nummer 2 van Noord tegen de nummer 1 van Zuid een allesbeslissende wedstrijd tegen elkaar om een plek in de finalewedstrijd om het nationale kampioenschap van Nederland in de Tweede divisie. Deze wedstrijd wordt gespeeld bij nummer 1 van Zuid. Mocht nummer 1 van Zuid geen mogelijkheid hebben om de wedstrijd te plannen, kan de competitieleider beslissen deze allesbeslissende wedstrijd te plannen bij de nummer 2 van divisie Noord.

Finale Tweede divisie
De winnaars van de play-offs spelen een allesbeslissende wedstrijd om het kampioenschap van Nederland Tweede divisie op een nader te bepalen finaledag (Super Sunday).

Promotie-/degradatieronde tussen Tweede en Derde divisie
De nummer 2 van de Derde divisie Noord en de nummer voorlaatst van de Tweede divisie Noord spelen in de promotie-/degradatieronde een allesbeslissende wedstrijd.
Deze wedstrijd wordt gespeeld bij het team dat voorlaatste is geëindigd in de Tweede divisie Noord. Mocht voorlaatst geëindigd team in de Tweede divisie Noord geen mogelijkheid hebben om de wedstrijd te plannen, kan de competitieleider beslissen deze allesbeslissende wedstrijd te plannen bij de nummer 2 van de Derde divisie Noord. De winnaar van deze wedstrijd promoveert naar de Tweede divisie Noord. De verliezer van deze wedstrijd degradeert naar de Derde divisie Noord.

De nummer 2 van de Derde divisie Zuid en de nummer voorlaatst van de Tweede divisie Zuid spelen in de promotie-/degradatieronde een allesbeslissende wedstrijd. Deze wedstrijd wordt gespeeld bij het team dat voorlaatste is geëindigd in de Tweede divisie Zuid. Mocht voorlaatst geëindigd team in de Tweede divisie Zuid geen mogelijkheid hebben om de wedstrijd te plannen, kan de competitieleider beslissen deze allesbeslissende wedstrijd te plannen bij de nummer 2 van de Derde divisie Zuid. De winnaar van deze wedstrijd promoveert naar de Tweede divisie Zuid. De verliezer van deze wedstrijd degradeert naar de Derde divisie Zuid.

De wedstrijden worden vastgesteld door de competitieleider op basis van de beschikbare ijstijd. De halve finales moeten worden gespeeld voor 27, 28, 29 maart 2020.

Puntentelling Tweede divisie
2 wedstrijdpunten voor het team dat de wedstrijd wint
1 wedstrijdpunt voor beide teams in het geval van een gelijkspel

Bodychecken is niet toegestaan in de Tweede divisie.

Bodycontact (wel toegestaan in competities zonder bodychecken):
intentie om eerst de puck te spelen en lichamelijk contact is daarvan het gevolg;
nauwelijks de bedoeling op het lichaam te spelen, terwijl twee spelers in dezelfde richting schaatsen en lichamelijk contact is daarvan het gevolg;
tegen een tegenstander aanleunen is toegestaan;
minimaal contact met de boarding is toegestaan;
het is een speler toegestaan om zijn positie te behouden.

Bodychecking (niet toegestaan in divisies zonder bodychecken):
Een bodycheck wordt gekenmerkt door fysiek contact van een veldspeler met een veldspeler van de tegenstander, waarbij het doel is de tegenstander de puck te ontnemen. Elke veldspeler, die in het bezit is van de puck of deze onder controle heeft, mag gebodycheckt worden onder de voorwaarden:
a) De bodycheck wordt uitgevoerd met heup, lichaam of schouders.

b) Het contact met de tegenstander vindt plaats aan de voor- of zijkant en is niet gericht op hoofd- of nekgebied of op het onderste gedeelte van het lichaam (onder de heup).
Er is geen sprake van een zuivere bodycheck die gericht is op de achterzijde, hoofd of onderste gedeelte van het lichaam van een tegenstander.
Er is geen sprake van een zuivere bodycheck die wordt uitgevoerd met het onderste gedeelte van het lichaam, met de stick of met het hoofd.

Er is geen sprake van een zuivere bodycheck die wordt uitgevoerd op een doelverdediger.

Leeftijdsbepaling Tweede divisie, Derde divisie, Vierde divisie, Vijfde en Zesde divisie seizoen 2019-2020
a. In de Tweede divisie, Derde divisie, Vierde divisie, Vijfde en Zesde divisie mogen spelers geboren in 2003 (U17) of eerder (!) uitkomen.

b. In de Tweede divisie, Derde divisie, Vierde divisie, Vijfde divisie en Zesde divisie mogen doelverdedigers in alle leeftijdscategorieën uitkomen.